03/12/2019

Razem na podbój mistrzostw świata

Serdecznie gratulujemy Pawłowi Szkopkowi zdobycia po raz 12 tytułu Mistrza Polski Superbike oraz udanych występów  w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC. Spec-Rem miał przyjemność sponsorowania Pawła w sezonie 2019.Zapraszamy do odwiedzenia strony Pawła: https://www.facebook.com/pawel.szkopek

 

Najszybszy w Polsce 

Dosiadając sprawdzonej, ponad 200-konnej Yamahy R1, w sezonie 2019 Szkopek znów nie miał sobie równych. W mistrzostwach Polski najbardziej prestiżowej klasy Superbike motocyklista z Dobrzykowa aż sześć z dziesięciu wyścigów kończył na pierwszym miejscu, a w trzech kolejnych stawał na drugim stopniu podium. Tym sposobem z łatwością sięgnął po rekordowy, dwunasty tytuł mistrza Polski, zapisując się na kartach historii jako najbardziej utytułowany zawodnik w kraju.

Na tym jednak nie koniec. Sezon 2019 upłynął także pod znakiem kolejnych startów w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC. Szkopek to najbardziej doświadczony polski zawodnik jeśli chodzi o rywalizację na długim dystansie. Rok 2019 pokazał ponownie, że także najszybszy, czego potwierdzeniem było fantastyczne, czwarte miejsce w morderczym,  24-godzinnym wyścigu Bol d’Or, perle w koronie cyklu FIM EWC. To najlepszy w historii rezultat Polaka w mistrzostwach świata.

 

Najszybszy Polak na świecie…

Droga do Bol d’Or rozpoczęła się już dwa miesiące wcześniej, kiedy wspólnie ze swoim głównym partnerem, Grupą Omega, Szkopek doprowadził do powstania ekipy Omega Maco Racing.  Zmieniając się na motocyklu Yamaha R1 z Brytyjczykiem Jamesem Ellisonem, byłym zawodnikiem MotoGP i mistrzem świata FIM EWC, Paweł został pierwszym w historii Polakiem, który wywalczył punkty w legendarnym, japońskim wyścigu Suzuka 8 Hours, uważanym za najtrudniejszy wyścig ośmiogodzinny na świecie. 

Kilka tygodni później ekipa Omega Maco Racing potwierdziła starty w pełnym cyklu MŚ FIM EWC w sezonie 2019-2020, z kultowymi wyścigami 24-godzinnymi; Bol d’Or i Le Mans, na czele. U boku Pawła do zespołu dołączył m.in. Czech Karel Hanika, były zawodnik MŚ Moto3 i triumfator prestiżowego pucharu Red Bull MotoGP Rookies Cup. We wrześniu motocykliści Omega Maco Racing wywalczyli przed siedemdziesięcioma tysiącami kibiców na trybunach i milionami przed telewizorami fantastyczne, czwarte miejsce, ocierając się podczas Bol d’Or o podium FIM EWC. 

To właśnie podium pozostaje celem Pawła i całego zespołu podczas ostatniego startu w tym roku, grudniowego wyścigu 8 Hours of Sepang w Malezji i trzech ostatnich wyścigów sezonu 2020; 24h Le Mans oraz 8h Oschersleben i Suzuka.

W sezonie 2020 Paweł będzie również bronił tytułu mistrza Polski klasy Superbike oraz ścigał się w europejskich mistrzostwach Alpe Adria, w których w roku 2019 o włos rozminął się z tytułem po niesamowicie zaciętej walce z Haniką. Szkopek reprezentował będzie barwy nowego, własnego zespołu, który wspierać będą tak uznane marki, jak Yamaha i Dunlop oraz oczywiście Grupa Omega.